מה הקשר בין תזונה נכונה לנשירת שיער?

לאיכות האוכל שאנחנו צורכים יש השפעה על הבריאות שלנו, וגם על השיער. תזונה נכונה ומאוזנת יכולה בהחלט לסייע לצורך עיכוב נשירת השיער, כפי שנסביר כעת במאמר.

מה הקשר בין תזונה נכונה לנשירת שיער וכיצד ניתן לטפל?

השיער שלנו בנוי מחלבון, ולכן חשוב מאוד לקבל מהתזונה שלנו איכות טובה של חלבון. חלבון מלא הוא חלבון אשר מכיל את חומצות האמינו אשר הן אחראיות על קצב צמיחת השיער. כאשר התזונה לקויה, הגוף לא מקבל מספיק חלבון ולכן מתרחש מצב של נשירת שיער. מקור נוסף לתופעה של נשירת שיער היא בשל מחסור בברזל, בייחוד לאחר דיאטה אשר היא דלה בקלוריות. נשירת שיער עלולה להופיע בכל גיל, והיא משפיעה באופן משמעותי על הביטחון העצמי והדימוי העצמי.  ולכן חשוב מאוד לספק לגוף שלנו את מנת החלבון והברזל דרך תזונה מאוזנת אשר יכולה לסייע בהחלט לצורך מניעת התקרחות. דרך נוספת לטיפול בנשירת שיער היא באמצעות הדמיית שיער או בשפה מקצועית מיקרופיגמנטציה לקרקפת. מדובר בטיפול מתקדם אשר במסגרתו ניתן להסוות את נשירת השיער, ולהעניק מראה של ראש שעיר ומלא באמצעות מחטים זעירות. מדובר בטיפול פולשני אך אפקטיבי מאוד לצורך טיפול בנשירת שיער, ולכן הוא נחשב לדרך מועדפת ע"י רבים אשר סובלים מנשירת שיער לטיפול בבעיה. לאור ההתקדמות של המכשור הרפואי, ניתן לראות תוצאות מצוינות החל מהטיפול הראשון, אולם בכדי להבטיח כי התוצאות יישמרו לאורך זמן חשוב מאוד לשמור על תזונה נכונה ומאוזנת.

מה הקשר בין תזונה נכונה - לנשירת שיער

כיצד להעניק לגוף את התזונה הטובה ביותר בעבור התגברות על נשירת שיער?

כאמור, לתזונה תפקיד חשוב מאוד בכל הקשור לקצב צמיחת השיער. אם אתם סובלים מנשירת שיער, מומלץ לפנות לתזונאי אשר יבנה ביחד איתכם תפריט אשר עשיר בחלבון, ברזל ומינרלים. לרוב, ישנם חוסרים אותם ניתן לגלות באמצעות בדיקת דם פשוטה. עם הבדיקה ניתן להגיע לתזונאי, ולבנות תפריט אשר נועד להשלים את החוסרים באמצעות תזונה מאוזנת ונכונה. נוסף לכך, חשוב להקפיד ולשתות מים וכן לאכול באופן מסודר, ולהימנע ככל האפשר ממאכלים מעובדים אשר להם אין ערך מבחינה בריאותית אך ערך גבוה מבחינה קלורית. מחקרים מצאו כי לקפאין יש השפעה משמעותית על גופנו וקצב צמיחת השיער, ולכן הימנעות מקפאין יכולה בהחלט לסייע לצורך חיזוק שורש השיער.

תוספי תזונה – חלק בלתי נפרד מתזונה נכונה

בשנים האחרונות ניתן לראות במדפי הפארם לא מעט תוספי תזונה איכותיים אשר מספקים לגוף חלבון, מינרלים וויטמינים. באמצעות שילוב של תוספי תזונה ניתן בהחלט לייצר איזון ולעודד את קצב צמיחת השיער, וזאת בכדי לעכב את התופעה של נשירת שיער. זכרו, אין מדובר בגזרה משמיים אלא ניתן ורצוי לטפל הן במישור התזונה והן במישור הקוסמטיקה אשר נותן מענה מעולה לתופעה.

נגישות
גלילה לראש העמוד