נוסעים לחדר הכושר באופנוע? כדאי שתעשו ביטוח מקיף!

ממש כפי שידוע שצריך להקפיד על יומיים מנוחה לאחר כל אימון, כך גם ידוע שביטוח מקיף לאופנוע אינו מותרות, אלא מרכיב משמעותי. מתלבטים, לא בטוחים האם מדובר בביטוח שכלכלי עבורכם, או רוצים לעשות ביטוח מקיף, אך לא יודעים כיצד נמנעים מהוצאה מיותרת? הגיע הזמן לעשות סדר. מוזמנים פעם אחת ולתמיד להבין מה בדיוק מכסה הביטוח, עבור מי הוא הכרחי, ממה המחיר מושפע, האם שווה להוסיף ביטוח צד ג' וכיצד ניתן להוזיל עלויות. אז רגע לפני שעולים על האופנוע בדרך לעוד אימון כושר, עוצרים בצד להבין כיצד מוודאים שאכן מבוטחים. בין אם משאירים את האופנוע מחוץ למכון (וחוששים שהוא ייגנב), ובין אם חוששים שמשהו אחר יקרה בדרך חזור.

השוואה חשובה

מאוד נוח להגיע לאימון באופנוע. אופנוע מסייע להימנע מפקקים, לחסוך זמן מבחינת מציאת חנייה ואף אופנוע מאפשר ליהנות מזמן מיוחד שמסייע להירגע ולצבור אנרגיות לקראת האימון. מצד שני, לא ניתן לדעת אם בסוף האימון האופנוע יחכה בחוץ, ולא ניתן לוודא שלא תחליקו ותיפגעו בו, או ברכוש של אדם אחר. לאור כל זאת ביטוח מקיף כה חיוני. ביטוח מקיף מכסה שורה ארוכה של נזקים שעשויים להיגרם לאופנוע. אם בשל גניבה, תאונה, או נזקי טבע. נשמע כמו ביטוח חשוב, אך מעדיפים עוד סט של משקולות מאשר להתחיל להשוות בין מחירי הפוליסות? מוזמנים להיעזר בסוכנות הביטוח אודי דגן. סוכנות שמתמחה בביטוחים עבור אופנועים ושמבצעת עבורכם השוואה מקצועית ויעילה, ללא שיקולי תועלת אישית.

האם הביטוח שווה מבחינתכם?

חשוב לבחון האם מדובר בביטוח נחוץ. ובכן, באופן כללי אם האופנוע שלכם עולה מעל ל-10,000 ש"ח, בהחלט שווה לשקול את הביטוח ברצינות. כאן נחדד שנהוג להצמיד לביטוח מקיף ביטוח צד ג'. מדובר במענה ביטוחי מקיף וחשוב. הרעיון הוא שאם בטעות תיפגעו ברכוש/בכלי רכב של אדם אחר, הביטוח יסייע לעמוד בפיצויים הגבוהים. קחו בחשבון שהאופנוע שלכם אולי שווה רק 12 אלף ש"ח, אך ייתכן שתגרמו נזק משמעותי לרכב יוקרה, ופה הסיפור נוטה להסתבך ואילו הביטוח נוטה להתגלות כגלגל הצלה משמעותי.

מה כולל ביטוח מקיף

מעבר לכיסוי עלויות שנוגעות לתיקונים ולהחזרת ערך הכלי, ביטוח מקיף כולל מגוון היבטים נוספים. הוא עשוי לכלול שירותי גרירה, כיסוי בגין אסונות טבע, תיקונים במוסכי הסדר, סיוע משפטי בעת תביעה נגד צד ג' ופטור מדמי כינון. מה עוד? אם רק מחליטים, גם אפשרי לכלול ביטוח צד ג'. פה נחדד שמדובר בסעיף שניתן להשלים בכל שלב רצוי, ואף ניתן לבחור אלו כיסויים נחוצים, כך שמשפיעים על עלות הפוליסה.

 

נוסעים לחדר הכושר באופנוע? כדאי שתעשו ביטוח מקיף!

 

ממה מושפע המחיר

המחיר של ביטוח מקיף מושפע ממגוון פרמטרים קבועים. מושפע מהגיל ומהוותק של הנהג. מסך הפרמטרים שנוגעים לנהגים נוספים שרשאים לרכוב על האופנוע. מהדגם, מכ"ס ומהנפח של האופנוע. מהיסטוריית הנהיגה (לצורך הדוגמה פסילת רישיון מייקרת את הפוליסה), ואף המחיר מושפע מקיומן של מערכות בטיחות, כגון מערכת ABS ומערכת TCS. מסקנה? יש להבין עם אלו פרמטרים ניתן לשחק כדי להוזיל עלויות, ואם עומדים לרכוש אופנוע, מוטב להתחשב בכך מראש.

לסיכום,

נציין שאם מבקשים להמשיך להגיע לאימונים בנוחות ובמהירות ע"י אופנוע, הגיע הזמן לבחור ביטוח מקיף מתאים. כאן נחדד שאם רק משווים נכון, ניתן להוזיל עלויות, כך שאין למהר לסגור ביטוח, טרם מקבלים הכוונה מקצועית. מה נותר? לבחון מהו הערך הנוכחי של הכלי, לשקול לשלב מערכות בטיחות שיסייעו להוזיל עלויות וכמובן לבחון האם משלבים ביטוח צד ג', כי אין לדעת אם נפגע ברכב יוקרה. בהצלחה!

נגישות
גלילה לראש העמוד