כך תתחילו להתאמן בבית

היום כולם רוצים להיות חטובים, לשמור על משקל תקין וליישם בחייהם אורח חיים בריא. אבל מה קורה אם אתם לא מצליחים להגיע לחדר הכושר או לקבוע עם קבוצות האימון השונות? במקרים אלו ייתכן מאוד שהאימון האידאלי עבורכם הוא אימון שמתקיים בבית, בשעות ובימים שנוחים לכם. אבל איך תעשו זאת? כל התשובות בכתבה שלפניכם.

להתאמן בבית

הכירו את עולם הכושר

לפני שתתחילו להתאמן לבד בבית, כאי להכיר קצת יותר לעומק את עולם הכושר. מה זה אומר? ובכן, כדאי לקרוא מאמרים בנושא, לדעת אילו סוגי אימונים קיימים וכיצד ניתן לחטב כל אזור, להכיר את קבוצות השרירים השונות ולצפות בסרטוני יוטיוב שמדגימים תרגילים מסוגים שונים. לא מעט אנשים שבוחרים להתאמן בבית, מתמקדים בכמה תרגילים בודדים כמו שכיבות שמיכה, כפיפות בטן וסקווטים ועושים אך ורק אותם. כדאי להכיר את העולם כמה שיותר טוב, כך תוכלו לבצע מגוון תרגילים שונים ולחטב את הגוף.

לבנות תכנית אימונים

בניית תכנית אימונים היא דבר שכדאי לעשות אותו בייעוץ עם מאמן מקצועי. הקדישו כמה ימים לפגישה עם מאמן והביאו עמכם נתונים שונים כמו משקל נוכחי, משקל יעד ובעיות גופניות אם קיימות כאלה. המאמן יסייע לכם לבנות תכנית אימונים המותאמת במיוחד עבורכם, בשילוב תרגילים שניתן לעשות בבית. למרות שהאימונים מתקיימים בבית, חשוב להגיע לאימון עם נעלי ספורט ולא להקל ראש בנושא.

כחלק מתכנית האימונים, וודאי תרצו לשלב גם אימוני אירובי וגם אימוני כוח. את אימוני האירובי תוכלו לבצע מחוץ לבית כמו ריצות והליכות אבל ישנם תרגילים שניתנים לביצוע גם בתוך הבית כדוגמת קפיצה על חבל, ניתורים, אימוני מדרגה ועוד. אם אתם רוצים לקחת את האימון צעד אחד קדימה, מומלץ לרכוש ציוד ספורט הכרחי כמו משקולות, גומיית ספורט ואפילו רצועות TRX.

מתחילים להתאמן!

לפני שתתחילו להתאמן כדאי שתעלו ברמות הקושי באופן הדרגתי. מעבר לזה, כדאי לחמם את השרירים לפני האימון ולבצע תרגילים כמו סיבובי ידיים, צעידות במקום וכו'. עם תום האימון רצוי למתוח את השרירים כמעט עד גבול היכולת בכדי להימנע משרירים תפוסים בימים שלאחר האימון.

אילו תרגילים תוכלו לבצע בבית? סקווטים יסייעו לחזק את פלג הגוף התחתון והישבן, עמידת פלאנק יעילה לחיזוק שרירי הבטן, תרגילי יד אחורית שניתן לבצע באמצעות משקולות יד ועוד. אגב, רצוי לייעד אזור ספציפי בבית שיהווה עבורכם מקום האימון, בין אם זה מול הטלוויזיה או בחדר פנוי המצוי בביתכם.

לשמור על תזונה נכונה

אם אתם רוצים לראות תוצאות מהאימונים הביתיים, אתם לא פטורים משמירה על תזונה נכונה, גם אם אין לידכם מאמן צמוד שישגיח. רצוי להרכיב תפריט בסיוע של תזונאית, כך תוכלו לאכול את המאכלים החיוניים לגופכם המכילים את כל אבות המזון. מעבר לזה, מוטב להקפיד בשתייה מרובה של מים, לא רק בימי האימון, אלא באופן רציף.

אימונים ביתיים הם בהחלט דבר שניתן ליישם אותו. בכדי לעשות זאת על הצד הטוב ביותר, כדאי להיוועץ במאמן, לפחות בהתחלה, כדי שתוכלו להתאים לעצמכם את האימון הנכון ביותר. השתדלו להתמיד באימונים ולשמור על שגרה רציפה, כמו גם לאכול בריא ומאוזן. בהצלחה!

נגישות
גלילה לראש העמוד