פגיעה עקב פעילות ספורטיבית

פגיעה עקב פעילות ספורטיבית

כושר גופני הוא דבר נפלא. מי שמקפיד על אימון גופני מספר פעמים בשבוע ועושה זאת בהתמדה וכמובן בצורה נכונה ובריאה, מבטיח לעצמו בריאות פיזית ונפשית איתנה, מניעה של דיכאון וחרדות, חילוף חומרים מהיר יותר, שנת לילה טובה יותר ועוד רשימה ארוכה של יתרונות בריאותיים רבים. בגלל הדברים האלו, ישנם רבים המתאמנים ומבצעים פעילות ספורטיבית על בסיס קבוע ועוד קבוצה גדולה של אחרים המנסים להתחיל ולהיכנס לשגרה קבועה של אימונים גופניים. באופן אירוני, דווקא אנשים בשתי הקבוצות האלו חשופים הרבה יותר לרבדים השליליים שבביצוע פעילות גופנית ובפרט לפציעות ספורט קשות ולא נעימות. אם גם אתם מתאמנים אנו מאחלים קודם כל שלא תחוו מצבים כאלה אף פעם. נגע פה בכמה דרכים למנוע את המצבים הללו וקודם כל מה כדאי לעשות ברגע שהם קורים. אם אתם שוקלים להתחיל בשגרת אימונים קבועה, מומלץ בהחלט לגזור ולשמור כדי להיות בטוחים תמיד שאתם נשמרים ככל הניתן.

בדקו את זכויותיכם המשפטיות

אם נפצעתם במהלך אימון כושר, חשוב קודם להבין איפה אתם עומדים מבחינה משפטית. יכול להיות מאד שלפציעה יהיו השלכות שונות להמשך חייכם וכדאי לוודא שאתם מקבלים את מה שמגיע לכם. הדברים האלו אמורים גם במקרים שנפגעתם במהלך אימון בחדר כושר נניח, אבל גם אם נפלתם ונחבלתם במהלך ריצה עקב תנאי הדרך שבאחריות רשות מקומית למשל. למידע על תביעות בגין פגיעה כתוצאה מפעילות גופנית, ניתן לגשת לאתר של אלמוג-שפירא ולקבל נתונים חשובים על הנושא. בכל מצב של פציעה, לאחר שנבדקתם כמובן וראיתם שבריאותכם אינה בסכנה, בדקו בהקדם את הזכויות המשפטיות שלכם.

פגיעות ספורט

גשו בהקדם לבדיקה רפואית

עם הבריאות שלנו ממש לא כדאי לשחק. אם נפצעתם במהלך אימון כושר גופני, הדבר שהכי חשוב לעשות הוא לגשת בהקדם לבדיקה רפואית אצל הרופא שלכם. שימו לב כי פציעות במהלך אימון עשויות לפעמים להרגיש קלות הרבה יותר ממה שהן באמת, בייחוד כשהגוף חם ומלא באדרנלין. לאחר מכן אתם יכולים לגלות כי הפציעה חמורה ויש שהיא אפילו מחמירה עם הזמן. לכן, בכל פציעה שהיא, אל תקלו ראש וגשו בהקדם האפשרי לרופא שיבדוק אתכם ויוודא שלא קרה דבר מה חמור.

אל תדחפו את עצמכם מעבר לקצה

חובבי ספורט ובייחוד מתאמנים מתחילים, נוטים לאתגר את עצמם ולהגביר את דרגת הקושי מאימון לאימון. זה כמובן בסדר להגדיל את העצימות של אימונים מעת לעת, אבל חשוב מאד לעשות את זה בצורה מושכלת ובטח שלא בבת אחת ובצורה קיצונית. זכרו תמיד כי אתם מתאמנים כדי לשמור על הגוף שלכם ולתחזק אותו. פציעה הנגרמת בעקבות פעילות ספורטיבית מחטיאה את המטרה ועושה נזק גדול. לכן, אם אתם מרגישים שאימון מסוים מכביד עליכם או דוחף אתכם לקצה, בהחלט עדיף לקחת צעד אחורה ולעבור לאימונים יותר קלילים ופשוטים.

נגישות
גלילה לראש העמוד