למה מומלץ למאמני כושר לעשות קורס תזונה ?

קורס תזונה

קורס תזונה הוא קורס בסיסי שמעבר לתרומה התזונתית שלו מעניק סיכום כללי ליסודות הפיזיולוגיה והביוכימיה של גוף האדם. ידע שתמיד טוב שיהיה למאמן כושר. מבחינה עסקית ומקצועית היכולת להעניק ערך מוסף משמעותי שהוא בלתי נפרד ממהות האימון היא משמעותית ומהותית ויש בה הזדמנות לבידול ומיתוג, כלומר מינוף עסקי משמעותי.

הבידול לא מגיע רק ברמת הכותרת אלא ברמת המכלול שאותו אנחנו מעניקים הלאה.  פעילות גופנית במהותה היא לא משהו לסמן עליו ווי, אלא בסופו של דבר אורח חיים וחלק מתמונה גדולה יותר של חיים בנוכחות, מודעות, הוויה גבוהה ושלום. שלום פנימי, בין הגוף לנפש, שלם סביבתי, בין האדם למקום ושלום חברתי. את המשולש המקודש שבין פעילות גופנית, תזונה ומיינדפולנס אפשר להעתיק לכל מודל אנושי ולראות אותו מחולל קסמים.

לקבל יותר מהאימון ולתת לו להמשיך לעבוד גם אחרי שהוא נגמר

כדי להשיג תוצאה, בין אם זו תוצאה גופנית של ירידה במשקל ובין אם זו תוצאה של כח, גמישות, עיצוב, התמדה או כל מטרה אחרת צריך לדעת לעשות את השילובים נכון. לא רק אימונים נכונים, או תזונה נכונה אלא שילוב מדויק של השניים, מה שכמובן יאפשר הגעה אופטימלית, בריאה ומהירה, ליעד שיוכל גם להישמר לאורך זמן.

קורס תזונה, בין אם כללי ובין אם ייעודי למאמני כושר מאפשר לקבל את הבסיס הנחוץ מבחינה מעשית ללוות את המתאמן לכל אורך דרכו ולצייד אותו בידע ובכלים הנדרשים על מנת לחיות חיים שיאפשרו לו לשמור ולשפר את רמות הכושר שהוא מצוי בהן.

קורס תזונה – מה לומדים ואיך בנויים הלימודים?

לימודי תזונה בעיקרון אלה לימודים עשירים עם פוטנציאל העמקה מאד גדול, יחד עם זאת יש דרגות שונות של עומק ולא חייבים להתחייב לתכנית קלינית ארוכה בשנים על מנת לקבל את הבסיס הנחוץ במסגרת קורס תזונה, כזה שיעניק ערף מוסף אמתי למאמנת הכושר ולמתאמנים שלה.

קורס תזונה מהווה אינטגרציה של תחומי דעת שונים שמתייחסים לפיזיולוגיה ולאנטומיה של האדם במקביל לתהליכים הביוכימיים בגופו ואבני הבנייה שמזינים את התהליכים האלו, הלו היא תזונה. באיזה אופן היא משפיעה עלינו ומתי, ובעיקר סוגיה של אינטראקציה. איך אנחנו מושפעים ממזונות ומהתנאים השונים. מתי אוכלים, מה משלבים עם מה, איך אוכלים וכיוצא בזה.

כמובן שככל שמתאמן מקפיד על התזונה הנכונה עבורו ובהתאם לתכנית האימונים כך התוצאות תהיינה איכותיות יותר, תגענה מהר יותר, הבריאות תישאר איתנה במהלך כל התהליך ורק תתחזק וכל התהליך יוביל עמו שפע של בריאות.

תזונה לקויה לעומת זאת תביא לחולי, בין אם משלבים פעילות גופנית ובין אם לא. במקום שבו פעילות גופנית יכולה לספק מידה מסוימת של הגנה וחוסן לגוף שנפגע כתוצאה מתזונה לקויה, חסרה או עודפת, שינוי אמתי יגיע רק באמצעות שילוב של השניים.

תהליכים הדרגתיים בסיוע קורס תזונה

מבחינת שינויי תזונה, ההבנה של החיוניות בליווי התהליך של גורם מקצועי הולכת ומחלחלת לציבור שמתחיל להפנים שהסיכון בלעשות את זה לא נכון הוא אמתי, משמעותי וחמור מאד. מאמן כושר שמסוגל לפקח על תהליך התזונה זאת מתנה שלא תסולא בפז.

נגישות
גלילה לראש העמוד