מהם תוספי התזונה המומלצים לספורטאים?

תוספי תזונה לספורטאים

מי מאיתנו אשר עוסקים בספורט, מבינים את החשיבות שבתוספי תזונה איכותיים. בין אם אתם רצים, שוחים או עושים יוגה להנאתכם, חשוב ליצוק לתפריט היומי שלכם גם תוסף תזונה איכותי, כמו למשל תוספי חלבון המשלימים לגוף את מה שהוא צריך.

אתם מוזמנים להוסיף לתפריט היומי שלכם תוספי תזונה איכותיים, שכל ספורטאי יכול להפיק מהם תועלת אדירה. מעבר לכך שתוספים מסייעים בבניית השריר שעובדים עליו (תיכף נרחיב כיצד), תוספי תזונה איכותיים גם מסייעים בבניית הציפורניים, החזרת הברק לשיער, חיזוק העצמות בגוף האדם ועוד רבות. אם אתם מתאמנים, בין אם פעם בשבוע או יום כן-יום לא, אתם חייבים לזכור שתפריט התזונה היומי שלכם לרוב יצריך גם חיזוקים מהצד.

מדוע בכלל צריך את החיזוקים האלו?

בדרך כלל, גם אם התפריט מאוד מדויק ומשרת את המטרה שלכם, אנשים לא מספיק פנויים (מבחינת לוחות זמניהם) בכדי להקפיד על התפריט שניתן להם. יכול להיות שהלכתם לתזונאית שרקחה עבורכם תפריט תזונה מושלם לספורטאים בתחומכם, אך אם לא הסתייעתם בתוסף כמו קולגן (חלבון), יכול להיות שאיבדתם מהאפקטיביות.

ישנם תוספי תזונה רבים ומגוונים בשוק, כולל קולגן – תוסף תזונה למפרקים וחיזוק הסחוסים בגוף. בעוד שמומחים אמיתיים ימליצו לכם על תוסף קולגן איכותי, יהיה באפשרותכם גם להשתמש במי גבינה ובתוספים אחרים.

תוספי תזונה לספורטאים

מקרים בהם נשתמש במי גבינה

שימו לב, מי גבינה הם לא באמת עשויים מגבינה, פשוט זה הכינוי שהוצמד למים אלו בעקבות הצבע שלהם. מדובר בצבע צהוב שלא ממש עושה תיאבון, אך מי גבינה איכותיים יכולים להיות מאוד יעילים לבניית השריר בגוף. כמו כן, בניגוד לתוסף קולגן, שיכול לחזק סחוס ומפרקים, מי גבינה לא נועדו למטרה זו. למעשה, מי גבינה נועדו בעיקר עבור בניית שרירים (באדי בילדינג). ואם כבר מדברים על שרירים משוחים בשמן, בואו נדבר על GAINERS. גיינרים הם תוספי תזונה שנועדו פרופר עבור בוני גוף. שימו לב, מדובר כאן במקרים בהם אנשים מעוניינים להעלות במאסה של הגוף שלהם.

מתי נשתמש בתוסף גיינר?

בניגוד למי גבינה ותוסף קולגן, גיינרים בד"כ יכללו בתוכם גם פחמימות. ואיך אפשר בלי תוסף התזונה הקלאסי, שמומלץ הן עבור ספורטאים והן עבור אנשים באופן כללי, אומגה 3. אומגה שלוש הוא תוסף אשר עשוי למנוע דלקות, מה שמפחית את הסיכוי לפציעות ספורט. בהחלט מומלץ.

בין אם אתם חובבי ספורט מושבעים או פחות, ההמלצה היא קודם כל לבנות לעצמכם תפריט תזונה מעולה. רק לאחר שהתייעצתם עם תזונאית או שבניתם בעצמכם תפריט שכזה, יהיה כדאי להתחיל לחשוב על תוספים איכותיים. זכרו, תוסף לעולם אינו מהווה תחליף למזון. הקפידו על תזונה נכונה ותוספים איכותיים, ותוכלו להנות מפעילות ספורטיבית לאורך שנים.

נגישות
גלילה לראש העמוד