מהם הערכים של אבקת חלבון?

אבקת חלבון נחשבת לאחד מתוספי המזון הבריאותיים והאיכותיים ביותר. מהם הערכים של החלבון המדובר? האם אבקת החלבון איכותית כל כך? על כך ועוד – במדריך הבא.

מהי אבקת חלבון?

אבקת חלבון היא תוסף תזונה הכרחי בעבור ספורטאים ומתאמנים. המקור של החלבון מגיע מחלב, ביצים, סויה וכן מקורות נוספים. החלבון הנפוץ בישראל הוא חלבון אשר המקור שלו הוא מי גבינה, וזאת לאור העובדה כי לחלבון הזה יש חומצות אמינו גבוהות וכן איכות ספיגה גבוהות. אולם, בשנים האחרונות החל עולם המדע לספק אבקות חלבון משולבות עם חומצות איכותיות אשר מאפשרות ליהנות מהחלבון למשך שעות רבות, לעיתים עד 6 שעות של ספיגה. אולם, רבים מתלבטים בשאלה באיזו אבקת חלבון לבחור. בכדי להקל עליכם בתהליך, בסקירה הבאה תוכלו לקרוא אודות 9 אבקות החלבון הטובות בעולם, וזאת בכדי שתוכלו להכיר את הסוגים הנפוצים ולהבין מהו הסוג המתאים לכם ולצרכים שלכם.

מהם הערכים של אבקת החלבון ומדוע היא מהווה יתרון?

המטרה של אבקת החלבון היא להשלים את החסר מהתזונה היומית, והיא נועדה בעבור מתאמנים וספורטאים אשר מעוניינים להרזות, להגדיל מסת שריר או לתמוך באורך חיים טבעוני. מתאמנים אוכלים לרוב יוגורט או קוטג' בתפריט היומי, ועדיין לא מצליחים להגיע לצריכת החלבון הרצויה בשביל לרדת במשקל או לבסס מסת שריר. באמצעות אבקת חלבון איכותית ניתן להשלים את התצרוכת היומית של החלבון, אותו לא ניתן לקבל באמצעות התזונה היומית. לחלבון יש ערך גבוה מאוד מבחינה בריאותית, מאחר ולחלבון יתרונות רבים לבריאות ולתקינות של גוף האדם. מאחר והמקור של החלבון הוא מקור טבעי, אין חשש כי האבקה תפגע בבריאותכם, כל עוד אתם מקפידים על צריכה מדויקת ופרופורציונאלית בהתאם למשקל הגוף.

מהם הערכים של- אבקת חלבון

אבקת חלבון – כן או לא?

לסיכום, כולנו מתאמנים וכולנו יודעים שצריך לשמור על תזונה נכונה. החלבון חשוב מאחר והוא עוזר לבנות תאי גוף, שרירים וציפורנים. הוא מסייע בבניית הורמונים ומוליכים עצביים, וכן מסייע בתהליך של חילוף החומרים. אבקת חלבון היא לא אבקת קסם, אלא היא תעזור לכם להגיע לחלבון הכמות היומית אותה הגדרתם לעצמכם. אין כל חובה לצרוך אבקת חלבון, אולם לא ניתן להתעלם מהעובדה כי לערכים הגבוהים ולחומצות של אבקת החלבון יתרונות רבים אשר מאפשרים לכם לא רק להתאמן כמו שצריך אלא גם לספק לגוף את החלבון הדרוש לו להתאוששות ולבנייה של שריר. מומלץ לבצע רכישה של אבקה רק בליווי מקצועי, ותוך שימת דגש על קריאה של האותיות הקטנות מבחינת הערכים התזונתיים. בכך, תוכלו לשלב את האבקה בתפריט היומי וליצור לעצמכם שגרת תזונה וספורט אשר היא נכונה ובריאה לכם, כחלק מאורח חיים בריא ומאוזן.

נגישות
גלילה לראש העמוד