5 סימנים מדאיגים לכך שצריך לעצור את האימונים וללכת לרופא

אוהבים לעשות כושר גופני ולהתאמן על בסיס קבוע? ובכן, אין ספק כי מדובר בתחביב מבורך, כזה שמסייע לנו לשמור על בריאות הגוף, עוזר לחזק את השרירים ואפילו מאפשר לנו לישון טוב יותר בכל לילה ולהימנע מתופעות נפשיות לא נעימות של חרדות ומתח. אך האם לכושר הגופני יש גם היבטים שליליים במצבים מסוימים? ובכן, התשובה היא חיובית בהחלט וישנם מצבים בהם הגוף מאותת לנו שצריך להפסיק עם האימונים לזמן מה ואפילו לגשת לרופא ולבדוק אם אפשר לקבל סיוע. אם גם אתם מרגישים לפעמים שהתחביב שלכם הלך קצת רחוק מדי ושיכול להיות שהכושר שאתם עושים פוגע בכם, אנו רוצים לתאר לכם כאן כמה סימנים שיכולים להעיד שזהו בדיוק המצב ושכדאי לגשת לרופא ולקבל עזרה מקצועית.

חושדים בפגיעה פיזית או נפשית? קבעו תור לרופא אונליין בהקדם האפשרי

ראשית, לפני שנצלול לעומק הדברים, חשוב לנו לומר שבמקרה ואתם מזדהים עם אחד הדברים כאן חשוב לגשת לייעוץ רפואי בהקדם האפשרי. נכון, לא כל מצב הוא קריטי, אבל תמיד יש סיכוי שללא טיפול רפואי מתאים המצב יחמיר ולכן חשוב לבדוק את הדברים באופן מיידי. תוכלו להזמין באתר דוקתורים תור לרופא אונליין בכל הארץ ולמצוא את מיטב המומחים בתחומים וכך תוכלו לקבל את הטיפול שאתם צריכים בהקדם האפשרי.

סימן 1 – כאבים בלתי מוסברים

כאמור, כושר גופני אמור לגרום לנו להרגיש חזקים יותר באופן נורמלי, אבל כשהוא נעשה באופן אובססיבי הוא יכול לגרום ללא מעט פגיעות בגוף שאנחנו לפעמים אפילו לא מודעים אליהן. כך למשל שברי מאמץ זה דבר נפוץ במיוחד שקורה להרבה ספורטאים וכן נקעים ברגליים. אם אתם מרגישים כאבים שאינם מוסברים בכל נקודה בגוף, גשו בהקדם לבדוק את הבעיה.

5 סימנים מדאיגים לכך שצריך לעצור את האימונים וללכת לרופא

סימן 2 – תחושה כרונית של מתח וחרדה

כושר גופני משחרר בעקרון אנדורפינים שאמורים לגרום לתחושת שלווה ולשיכוך מתח ומי שמתאמן על בסיס קבוע מכיר זאת היטב. עם זאת, כאשר הרצון להצלחה ולתוצאות שניתן לראות בעין גובר, זה עשוי לגרום למתח מוגבר ואפילו חרדה באופן קבוע למדי וזה סימן שצריך לקבל עזרה רפואית ממומחה לבריאות הנפש.

סימן 3 – אתם לא מוצאים עניין בפעילויות אחרות

אם אתם מרגישים שהאימון הגופני הפך לדבר המרכזי בחיים שלכם עד כדי כך שאתם לא מוצאים עניין בשום דבר אחר, יכול מאד להיות שאתם צריכים סיוע של איש מקצוע. אפשר להתמכר לכושר כמו כל דבר אחר כמעט ובמקרים בהם זה יוצא משליטה חשוב לקבל עזרה של איש מקצוע.

סימן 4 – ירידה קיצונית במשקל בזמן קצר

כושר גופני אכן אמור לסייע לירידה במשקל, אבל חשוב להבין שמדובר בתהליך הדרגתי ובירידה מתונה. אם אתם רואים שאתם מאבדים ממשקל הגוף שלכם תוך זמן קצר, חשוב מאד לבדוק את זה כי זה בהחלט משהו שעלול להיות מסוכן. היוועצו ברופא המשפחה שלכם וכן בתזונאי או דיאטנית.

סימן 5 – אתם מתעקשים להמשיך בפעילות גם לאחר חבלה משמעותית

דיברנו על פעילות ספורטיבית אובססיבית ומדוע היא מסוכנת וחשוב להכיר את אחד הביטויים הנפוצים לדבר הזה. אם אתם מתעקשים להמשיך ולהתאמן גם לאחר פציעה ברורה וכזו שבהחלט מצריכה מנוחה, זה משהו שצריך להדליק אצלכם נורה אדומה. גשו לרופא שיוכל לטפל בפציעה וכן מומלץ לגשת למומחה לבריאות הנפש.

בשורה התחתונה – אימון גופני זה דבר מבורך, אבל כמו כל דבר אחר בחיים חשוב לשים אותו בפרופורציה. בהצלחה!

נגישות
גלילה לראש העמוד