מלש"בים – לאחר הצו הראשון כדאי להתחיל להיכנס לכושר לקראת השירות הצבאי!

אם אתם נמצאים בשלב שלאחר הצו הראשון או אפילו מתכוננים לקראתו, אתם נמצאים במקום הנכון. איך מתמיינים לצה"ל, לאילו יחידות קרביות תוכלו להתקבל ולמה חשוב להיכנס לכושר לפני הגיוס? כל התשובות לפניכם.

איך מתמיינים לצה"ל?

יום המיונים לצה"ל נקרא צו ראשון שהוא יום חשוב מאד. הצו הראשון הוא למעשה המפגש הראשון עם צה"ל, שהוא יום מיון ומטרתו לבדוק נתונים אישיים כדי לסייע לצה"ל לקבוע את סטטוס השירות הצבאי שלכם ומאילו תפקידים תוכלו לבחור. צה"ל למעשה לוקח בחשבון את היכולות שלכם, את הבריאות הגופנית וכמובן את הבריאות הנפשית שלכם.

מה קורה ביום של הצו הראשון?

בצו הראשון תתייצבו בלשכת הגיוס ובעמדת המיון הראשונה יש להציג תעודת זהות. לאחר מכן תקבלו מדבקה מיוחדת אותה תתבקשו בהמשך להציג במסלול. לאחר תחנת המיון הראשונה תצטרכו לעבור עוד כמה תחנות. התחנה הראשונה היא תחנת אימות הנתונים, עליה תוכלו לדלג גם אם תמלאו את הטופס המקוון החלופי שתקבלו 5 ימים לפני ההזמנה שתקבלו לצו הראשון, מה שכמובן יחסוך לכם זמן רב.

התחנה השנייה היא תחנה שבה תערכו ראיון אישי, שיעזור לבוחן להתאים לכם תפקידים רלוונטיים בצבא. לאחר מכן, עליכם לעבור מבחני אינטליגנציה פסיכוטכניים, אנליטיים ומילוליים, שיעזרו להגדיר את קבוצת האיכות שלכם. לאחר מכן, תצטרכו לעבור בדיקה רפואית כדי לקבוע את מצבכם הרפואי.

לאילו יחידות קרביות תוכלו להתקבל?

יש מגוון רחב של יחידות קרביות שאליהן תוכלו להתמיין ולהתקבל. באופן כללי היחידות הקרביות נחלקות למספר קטגוריות, יחידות עלית, יחידות קומנדו, סיירות, יחידות טקטיות מיוחדות והכשרות ייעודיות. יחידות העילית כוללות בין השאר את אגף המודיעין, חיל הים, וחיל האוויר. אנחנו מדברים פה על יחידות עילית כמו למשל סיירת מטכ"ל, שייטת 13, שלדג ו- 669.

 

מלש"בים - לאחר הצו הראשון כדאי להתחיל להיכנס לכושר לקראת השירות הצבאי!

 

יחדות הקומנדו כוללות בין השאר את דובדבן, אגוז ומגלן. בחיל הרגלים יש מגוון רחב של יחידות קרביות כמו סיירת צנחנים, גולני, נח"ל, גבעתי וחרוב. בנוסף, יש לנו גם את יחידות הפלס"ר למיניהן. במסגרת היחידות המיוחדות תוכלו להתמיין בין השאר ליחידות כמו שמיים, מורן, סיירת דבורה, שייטת 7 ועוד. כפי שאתם רואים המגוון הוא פשוט עצום וזו בדיוק הסיבה לכך שהחשיבות של הצו הראשון היא רבה מאד, היום הזה הוא למעשה היום שיקבע מה אתם הולכים לעשות בצה"ל.

איזו חשיבות יש לכושר הקרבי ולהכנה שלנו?

לא קל להשתלב בצה"ל (לא רק לחיילים קרביים) ללא הכנה פיזית מתאימה. זוהי מערכת הדורשת מחייליה להשלים במלואם את המשימות שהוטלו עליהם במהלך שירותם הראשון בספורט, נסיעות ופעילויות גופניות שונות. הכנה פיזית נכונה לגיוס חשובה ולוקחת זמן. התהליך נבנה שכבה אחר שכבה. בדומה לאבן פינה או לבניית קיר, חשוב להתחיל עם הבסיס.

הכנה גופנית יכולה להיות שווה ערך לבניית כושר אירובי, בניית כוח או סיבולת במהירות, ובניית גמישות וקואורדינציה, אך יכולה לכלול גם מרכיבים נוספים המשפרים את איכות האימון שלכם. אם נבחרת תוכנית כושר מורחבת, התמקדו ברכיב אחד או שניים בכל שבוע. ההכנה הפיזית חשובה ומשמעותית ותעניק יתרון גדול למי שיבחר להתאמן ביום הגיוס, במיוחד בשלב הראשון של השירות. יודגש כי האימון הגופני לפני העסקה מתבצע בבקרה ופיקוח, ומלווה על ידי מדריך צמוד ומוסמך, על מנת שלא לגרום נזק ולא תועלת למתאמן.

לסיכום,

אם אתם לאחר הצו הראשון ואתם רוצים להיכנס לכושר, אנחנו בהחלט ממליצים לכם לתת על כך את הדגש, זה יסייע לכם מאד להצליח בכל תפקיד שתעשו.

נגישות
גלילה לראש העמוד