הסוף לתירוצים! איך נכנסים לכושר?

כושר גופני

בכל הנוגע לאימון גופני, ישנם תירוצים אין ספור! בדיוק ביום האימון אחד הילדים חולה, מזג האוויר קר, הביגוד הספורטיבי אינו נוח, צריך לחפוף את השיער, תוך שרשימת התירוצים הולכת ומתארכת…

בשל העדר מוטיבציה להתאמן, רבים מוצאים עצמם לא באמת מבצעים פעילות גופנית, בעוד שכושר גופני הוא חלק בלתי נפרד מהדרך אל גוף בריא ונפש רגועה.

מי שרוצה לקחת את העניינים לידיים ולבצע פעילות גופנית מעצימה, חשוב שידע כי באמצעות פנייה אל מאמני כושר מומחים, פנייה והרשמה למכון כושר כמו הולמס פלייס חיפה – ניתן לעשות את הצעד הראשון בדרך אל גוף בריא, חטוב וחזק!

זה נכון, מי שרוצה להכנס לכושר גופני יכול לעשות זאת באמצעות אימוני ריצה מסביב לבית, תרגול אירובי או תרגול פילטיס מול הטלוויזיה. נוסף לכך, ניתן להצטרף אל קבוצות המבצעות אימוני שחייה, אימוני כדורסל, כדורגל ועוד. אבל רק באמצעות העלאת המוטיבציה וסיוע של מאמני כושר מומחים: ניתן להגיע אל תוצאות.

אז איך נכנסים לכושר גופני?

בראשית יש להבין כי המושג "כושר גופני" אינו נוגע רק למספר החזרות שאתם יכולים לבצע באימון, אלא שמדובר על המצב הכללי והפיזי של גופכם. שאלו את עצמכם: האם קל לי לשחק עם הילד שלי במגרש הצעצועים? האם אני מתנשף מאד כאשר אני עולה במדרגות או סוחב סלים מהשוק?

כושר גופני נוגע ליכולות תפקוד הגוף ולסיבולת לב ריאה, תוך שהוא נמדד גם באמצעות ביצועים בעת אימון גופני. לכן יש לשים לב לפעולות שאתם מבצעים ולהבין האם אתם זקוקים לחיזוק הגוף.

כושר גופני

ביצוע בדיקות דרושות לפני אימון כושר

כיום, מרבית מכוני הכושר ידרשו חתימה על הצהרת בריאות בזמן ההרשמה, בעוד שמלבד הצהרה זאת – מומלץ לגשת לבדיקת רופא המשפחה ולבצע בדיקות כלליות שיעידו על מצב פיזי תקין.

תזונה נכונה לפני אימון

הקפידו על תזונה נכונה לפני אימון גופני. בחרו תזונה דלת שומן המכילה 40 אחוזי פחמימות. שלבו בתפריט גם 35 אחוזי חלבון ו15 אחוזי שומן. צריכת פחמימות תסייע לכם לקבל אנרגיה בזמן האימון. הקפידו לצרוך פחמימות מורכבות בעלות ערך קלורי גבוה. אכלו כשעה לפני האימון וצרכו שתי כוסות מים לפני התחלת האימון. בכך גופכם יתמלא באנרגיה.

בחירת סוג האימון

בחרו את סוג האימון המתאים לכם ולאופי שלכם. מי שאוהב ספורט תחרותי יחידני – יוכל לבחור באימון טניס או בהרמת משקולות. מי שאוהב את האימון הקבוצתי, יוכל לבחור בכדור-רשת כדורסל ושאר משחקי כדור מאתגרים. בכל מקרה, גם חוגי ספורט וגם אימון על ידי מכשירים, מתאפשרים ברישום לחדר כושר.

כושר גופני

כעת להתחלת האימון

אין זה משנה באיזה סוג של אימון בחרתם, מה שחשוב הוא להתחיל באימון בצעדים קטנים, וזאת תוך שאתם מכירים את עקרון "ההכבדה ההדרגתית" אשר דוגל בכניסה אל כושר גופני בהדרגה.

שימו לב: אם אתם מתחילים באימוני ריצה, יש לבצע בכל כמה ימים ריצה למרחק קצר יחסית, אותו תגדילו בהדרגה. משמע: בשבוע הראשון תרוצו 2 קילומטרים, בשבוע השני 3 קילומטרים וכן הלאה, עד שתגיעו אל היעד שהצבתם לעצמכם.

אם התחלתם באימון משקולות: התחילו במשקל קטן, בהתאם ליכולות שלכם ולממדי גופכם. העלו את המשקל בכל שבוע ובהדרגה. בכך לא תכבידו על גופכם ולא תעמיסו משקל כבד מידי שיכול להזיק לגוף.

זמני האימון

אל תעמיסו על הגוף שלכם זמני אימון שהגוף אינו רגיל אליהם. אם אתם יוצאים להליכה, התחילו בהליכה של 20 דק ועם הזמן הגבירו את המרחק ואת זמן האימון. בכך תוכלו להגן על גופכם מפני כאבי ברכיים וכאבי מפרקים.

מדידת יכולות באמצעות מבחן קופר

השתמשו במבחן קופר כדי להשוות את ההתקדמות שלכם. מבחן זה מקנה יכולת למדוד את ההספק האירובי בקרב גברים ונשים, בזמן שגבר בן 40 יכול לעמוד באימון אירובי (כמו ריצה של 2.5 קילומטרים) ברבע שעה ובקרב נשים הממוצע הינו 1.8 קילומטרים ברבע שעה. נסו לבדוק היכן אתם עומדים ביחס לממוצע.

בחרו מנטור שילווה אתכם בתהליך

חשוב לבחור מנטור שילווה אתכם בתקופת האימונים, כמו מאמן כושר מקצועי או אפילו חבר מחדר הכושר שמתאמן כבר שנים במקום. נוסף לכך, מומלץ לגשת אל פעילות ספורטיביות עם חברים וזאת כדי להעלות את המוטיבציה באימון.

לסיכום, כדי להתאמן ולשפר את יכולות הגוף, לא צריך הרבה. נעלי ספורט טובות, ביגוד ספורטיבי ומאמן כושר מוצלח – זה כל מה שצריך. אז זה הזמן לשים סוף לתירוצים ולהתחיל להתאמן, ובכך לשפר את יכולת הגוף ואת איכות החיים.

נגישות
גלילה לראש העמוד