מקדמים את החברה בישראל: הכול על עמותת אחינועם בראשות האחים איל, משה ורפי אדרעי

עמותת אחינועם היא עמותה חברתית שחרטה על דגלה את נושא קידום החברה הישראלית וצמצום פערים. כעמותה ללא מטרות רווח, הצליחו המייסדים כמו גם המתנדבים לפעול וליצור שינוי דרמטי שמגיע לידי ביטוי בשורה ארוכה של פרויקטים שאותם מקדמים המייסדים באופן אישי. מהן התוכניות המובילות של העמותה וכיצד היא מסייעת לקידום החברה? להלן כל מה שצריך לדעת אודות עמותת אחינועם בראשות האחים איל אדרעי, משה אדרעי וכן רפי אדרעי.

השקעה ופיתוח בפריפריה כחלק מצמצום הפערים

עמותת אחינועם נוסדה בשנת 2018 על ידי האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי אשר החליטו להרים את הכפפה וליצור בעבור הפריפריה מציאות אחרת, בייחוד על רקע הפערים שרק הולכים וגדלים בחברה הישראלית. כעמותה שרואה עצמה כחלק בלתי נפרד מהמרקם החברתי, החליטו המייסדים ביחד עם המתנדבים להשקיע ולפתח את הפריפריה באמצעות שורה ארוכה של פרויקטים, כאשר אחד מהפרויקטים המרכזיים הוא פרויקט שיפוץ מבנים שבמסגרתו משקיעים בעמותה בשיפוץ של מבני רווחה כולל ספריות, לצד קידום של חינוך מוזיקלי. מה שהתחיל בתור פיילוט בעיר הולדתם של האחים הפך לפרויקט שעתיד להתרחב גם לערים נוספות, כחלק מצמצום פערים ובהתאם לכך גם קידום הפריפריה.

 

 

תכנית מלגות בעבור צעירים חסרי יכולת כלכלית

תוכנית נוספת של עמותת אחינועם היא תוכנית מלגות המיועדת בעבור צעירים חסרי יכולת כלכלית. במסגרת התוכנית מקבלים בני נוער אשר אינם מוכרים על ידי רשויות הרווחה יכולת לחשב מסלול מחדש, וזאת בעקבות בנייה של תוכנית פרטנית המותאמת בדיוק לצרכים ולרצונות שלהם. במסגרת התוכנית הזו מספקת העמותה תוכנית עבודה המלווה על ידי צוות המתנדבים ומסייעת להם לצלוח את האתגרים והחסמים. רפי אדרעי פעל ביחד עם אחיו לטובת קידום התוכנית הזו בערי הפריפריה, כחלק מהבנה כי מדובר בתוכנית מהפכנית שמצליחה לסייע לאלפי צעירים, כפי שניתן להתרשם גם באתר הרשמי של העמותה.

לא משאירים אף תלמיד מחוץ לכיתה

בפרוץ מגפת הקורונה בשנת 2020 קיבלה העמותה מאות פניות ממשפחות שנאלצו להפסיק את הלימודים של הילדים, בעקבות מצוקה כלכלית שהובילה לקושי משמעותי ברכישה של מחשב חדש. על כן, החליטו בעמותה בראשות האחים לקדם תוכנית בשם "לא משאירים אף תלמיד מחוץ לכיתה" ובמסגרתה נאספו מהציבור מחשבים חדשים או מחודשים, לטובת קידום של חינוך איכותי המותאם למאה ה-21. תוכנית זו הצליחה מעל ומעבר, וזאת לאור חלוקה של מעל ל-25,000 מחשבים. בעקבות ההצלחה החליטו בעמותה להמשיך את החלוקה של המחשבים גם בימים אלו ממש, כל זאת כחלק מפעילות חברתית ענפה שמצליחה להוביל ליצירה של שינוי משמעותי גם בתחום החינוך. תוכנית זו זוכה לגיבוי מלא מצד הרשויות, ועתידה כאמור להתרחש בערים נוספות, בהתאם לדרישה ולצרכים של תלמידי ישראל.

לסיכום

עמותת אחינועם בראשות האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי פועלת באופן עצמאי וללא כוונות רווח, מתוך מטרה להוביל למצום פערים ויצירה של שווין הזדמנויות. במציאות הישראלית, אין ספק כי פעילות חברתית כמו שמבצעת עמותת אחינועם היא זו שנותנת את התקווה כי בעתיד, הפערים בין הפריפריה למרכז יצטמצמו ובהתאם לכך גם יותר נערים ונערות יוכלו להגשים את הפוטנציאל הגלום בהם. השמיים הם רק הגבול מבחינת התוכניות העתידות של העמותה, כאשר ניתן כבר עכשיו להיכנס לאתר הרשמי מתוך מטרה לקרוא עוד ואף לקחת חלק בפעילות מבורכת שנמשכת ברציפות מאז שנת 2018, בהתנדבות מלאה ועם תשוקה אמיתית לעשייה.

נגישות
גלילה לראש העמוד