מדריך למתאמנים: איך להיפטר מתופעות מטרידות במערכת הנשימה

תופעות בריאותיות במערכת הנשימה משפיעות מאוד על היכולת להתאמן בצורה טובה ואפקטיבית. למעשה, גם ספורטאים חובבים ובוודאי ספורטאים מקצועיים נאלצים להתמודד עם תופעות מטרידות אלו, בעיקר בזמן חילופי עונות אבל גם בעקבות מאמץ גופני המתבצע לא פעם בתנאי שטח קשים כמו גם מזג אוויר. כיצד תוכלו להיפטר מתופעות מטרידות אלו במערכת הנשימה? להלן כל הטיפים שיסייעו לכם להתמודד בצורה הטובה יותר. יחד עם זאת, חשוב להזכיר כי המדריך שלנו אינו מהווה תחליף לייעוץ וליווי מצד רופא. אם אתם סובלים מבעיה בריאותית בדרכי הנשימה, זה הזמן לפנות לרופא לקבלת טיפול כמו גם לקרוא את הטיפים שלנו:

נזלת ירוקה

התופעה הבריאותיות המוכרת ביותר במערכת הנשימה היא כמובן צינון, ונזלת ירוקה. אם גם אתם שואלים את עצמכם מה אפשר לעשות נגד נזלת ירוקה התשובה היא שאיפה של תמיסת מי מלח. תמיסת מי מלח מהווה פתרון מצוין לטובת פתיחה של מעברי האוויר, בייחוד בזמן פעילות ספורטיבית. חשוב לציין בנקודה זו כי נזלת ירוקה היא ביטוי להימצאות של חיידקים והיא יכולה להגיע גם בתצורה של צבעים אחרים כמו למשל נזלת צהובה. לא משנה מאיזו נזלת אתם סובלים, שימוש בתמיסת מי מלח לצד טיפול תומך הכולל תרופות סבתא כמו למשל חליטה העשויה מג'ינג'ר המסייעים לטובת טיפול בדלקת, מאחר ומדובר בחומר גלם הידוע בתור היותו נוגד אנטי דלקתי מהמעלה הראשונה. שילוב של המרכיבים הללו יכול מאוד לתרום לטובת התמודדות עם נזלת ירוקה אבל גם נזלת צהובה ושקופה, כחלק מהבנה כי תמיכה במערכת החיסון וכן סילוק הליחה הם המרכיבים לטובת סילוק נזלת מדרכי הנשימה.

שיעול

שיעול טורדני שלא מרפה הוא תופעה בריאותית נפוצה שמתרחשת לא פעם בקרב מתאמנים וספורטאים. בשביל להיפטר מהשיעול מומלץ להיעזר ברכיבים טבעיים כמו תימין, אניס, טיליה וחלמית העשירים בנוגדי חמצון כמו גם ידועים בזכות היותם ידועים בכך כי הם מסייעים לסלק את הנוזלים העודפים שגורמים לתופעה של שיעול רטוב או יבש. בנוסף, מקלחת אדים יכולה לסייע לטובת שחרור מעברי הנשימה ועל כן שילוב של מקלחת אדים ביחד עם שימוש בצמחים אתרים בהם ניתן להשתמש באמצעות אידוי ע"י מכשיר אדים אותו אפשר לרכוש במחיר אטרקטיבי באינטרנט או בחנויות מתמחות כאן בארץ.

מדריך למתאמנים: איך להיפטר מתופעות מטרידות במערכת הנשימה

ליחה

הצטברות של ליחה  מובילה לחרחורים בנשימה כמו גם קושי לביצוע של פעילות ספורטיבית, בעקבות כאבי גרון וכן שיעולים. גרגור של מי מלח למשך כ 20 שניות מהווה דרך להיפטר מלחיה וזאת לצד שילוב של תוספי תזונה טבעיים כמו זרעי סלרי. מדובר בתוספי תזונה ייעודים שיכולים לעודד את הפעולה של סילוק הליחה כמו גם לחזק את המערכת החיסונית, כל זאת ללא תופעות לוואי. שימו לב כי לפני שאתם רוכשים תוספי תזונה עם ריכוז גבוה של נוגדי חמצון כי התוספים נמכרים ע"י חברה מובילה ומוכרת, כל זאת מתוך מטרה להבטיח כי הרכישה שלכם תהיה משתלמת ובעלת אפקט מיטבי על התופעה של ליחה, שיעול כמו גם תופעות בריאותיות נוספות במערכת הנשימה.

לסיכום, תופעות בריאותיות במערכת הנשימה כמו שיעול, ליחה ונזלת הן לא גזרת גורל אלא ניתן בהחלט לטפל באמצעות אמצעים טבעיים לצד טיפול תרופתי תומך. כפי שציינו, שימוש באמצעים טבעיים כפי שהצגנו כאן אינם מהווים תחליף לטיפול תרופתי ועל כן נדרש להתייעץ עם הרופא, כל זאת מתוך מטרה להבטיח כי אתם מעניקים לגוף שלכם את הפתרונות הטובים והיעילים ביותר לטובת התמודדות עם תופעות מטרידות בדרכי הנשימה.

נגישות
גלילה לראש העמוד