הוצאתם רישיון ורוצים לנסוע עם הרכב לאימון? להלן מה שכל נהג חדש צריך לדעת

הוצאת רישיון זה תהליך ארוך ומייגע שנגמר כשעוברים את הטסט ומקבלים את הרישיון הזמני. נהגים חדשים וצעירים עשויים להתרגש מהאפשרות החדשה לנהוג אל האימון שלהם עם הרכב, אבל ישנם כמה דברים שחייבים לדעת לפני שמתניעים. מהם? בואו נעבור על החוקים.

מה נהג חדש צריך לדעת?

הנהיגה ללא ספק יכולה להיות מרגשת, ולפתוח בפני הבעלים החדשים של הרישיון אפשרות נוחה להתנייד ממקום למקום. באמצעות הרישיון מותר לנסוע למחויבויות או תוכניות אחרות, כמו לבית הספר, לחברים או לחדר הכושר, אם אתם ספורטאים ונהגים חדשים. אז כדי לעשות זאת בבטחה, שמרו על החוקים.

מי יכול להיות נהג מלווה?

הניסיון שאנחנו צוברים בנהיגה על הכביש עוזר לנו מחושבים ומתונים יותר ולנהוג הצורה בטוחה יותר, ולכן נהג חדש וצעיר (מתחת גיל 24) חייב לנהוג עם מלווה במהלך כל היממה במשך שלושת החודשים הראשונים מקבלת הרישיון. המלווה לא יכול להיות נהג צעיר או נהג שגילו מתחת 30 ויש לו פחות מ-5 שנים רישיון. הנהג המלווה צריך שיהיה לו רישיון שמתאים לסוג הרכב עליו נוהג הנהג החדש והצעיר. מלווה מעל גיל 30 מחויב בלפחות 3 שנות ניסיון על הכביש. הוא מחויב לשבת ליד הנהג ולהיות במצב שיאפשר לו לנהוג או לתקן את הנהיגה של מי שהוא מלווה. לאחר שלושת החודשים הנהג החדש יוכל לנהוג במהלך היום ללא מלווה, אך עדיין מחויב במלווה לשעות הלילה.

בסיום תקופת הליווי תצטרכו להצהיר על סיום תוכנית הליווי, ואז תוכלו לנסוע ללא ליווי ביום ובלילה.

הגבלת נוסעים

לאחר קבלת הרישיון וסיום תקופת הליווי הנהג החדש יכול להסיע עוד שני אנשים ברכב עד גיל 21, או רכב מלא אם יש לידו מלווה. המלווה יהיה מי שעומד באותם התנאים מהסעיף הקודם, והוא יוודא שהנהג מצליח לשמור על הריכוז הנדרש לנהיגה בטוחה. אסק רלב"ד מציינים שנהג עד גיל 21 עם רישיון מעל שנתיים גם לא מחויב לנהוג עם מלווה.

 

 

שלט "נהג חדש"

לפני שאתם מתניעים ומפעילים את התוכנית שתקפיץ לכם את מצב הרוח בשביל הנהיגה והאימון אחריה, שימו לב שנהגים חדשים וצעירים חייבים לנהוג עם שלט שמסביר לנהגים האחרים על הכביש שמדובר בנהג חדש. כך הם יוכלו להתחשב בכם כשהם בקרבתכם, ולא לפגוע בנהיגה שלו. הדביקו את השלט לפינה של השמשה האחורית של הרכב, כך שהאחרים יוכלו לראות אותו. החוק הזה, בניגוד לקודמים, תקף גם לנהגים מעל גיל 24 שהם כבר לא נהגים צעירים, אלא רק חדשים.

דגש נוסף

נהיגה לא זהירה עשויה להיות מסוכנת, אך מעבר לכך יש לה השלכות נוספות. נהגים חדשים שלא מצייתים לחוקי התנועה ולחובות שמוטלות עליהם במהלך נסיעה עלולים להסתכן באי חידוש הרישיון שלהם. נהיגה בשכרות או תחת השפעת סמים, נהיגה ללא מלווה ועקיפה לא חוקית הם חלק מהעבירות שבגללן לא יחודש רישיון לנהג חדש. אי חידוש הרישיון עשוי לגרום לכך שהנהג יצטרך לעבור שוב את מבחן התיאוריה, את הטסט המעשי או להוביל להשלכות אחרות.

לסיכום

אחרי הוצאת הרישיון הדרך לחדר הכושר יכולה להיות הרבה יותר קלה ונוחה, אך הרישיון מגיע עם אחריות. נהגים חדשים וצעירים חייבים לציית לחוקי הנהיגה שעלים עליהם כשהם מקבלים את הרישיון. בחודשים הראשונים לנהוג עם מלווה, לא להסיע יותר משני אנשים ברכב ולתלות את השלט שמורה על כך שהם נהגים חדשים. עבירות נהיגה מסוימות עלולות לגרום לכך שהרישיון של אלה שמבצעים אותן לא יחודש באופן אוטומטי.

נגישות
גלילה לראש העמוד