אימונים לאחר רשלנות רפואית: איך עושים את זה?

אימונים לאחר רשלנות רפואית

כל מי שעוסק בספורט וכושר גופני על בסיס קבוע, יודע היטב עד כמה שיש לדבר השפעה חיובית ביותר על הגוף והנפש. הקפדה על שגרת כושר קבועה עוזרת לנו להשיל קילוגרמים מיותרים, מסייעת לנו לישון טוב יותר בלילה ומשככת חרדה ודיכאון, בונה לנו את תחושת הביטחון העצמי והערך העצמי וכך הלאה. לכן, כאשר אנו נפצעים ונבצר מאיתנו להמשיך ולהתאמן, זה יכול להיות מאד לא נעים, אבל עם טיפול רפואי נכון אפשר לעלות על הסוס בהקדם. אך מה קורה כאשר הטיפול הרפואי שניתן לנו לא ממש עזר לנו, ואפילו פגע בנו יותר כתוצאה מרשלנות רפואית? במקרים הללו החזרה לשגרה כבר יכולה להיות קשה ביותר, אבל לא בלתי אפשרית. כל תעשו זאת בצורה נכונה, כולל התייחסות לפן המשפטי.

ראשית כל – בדקו את הזכויות המשפטיות שלכם

רשלנות רפואית עלולה למנוע מספורטאים להתאמן באותה עצימות אליה היו רגילים וגם עשויה להשבית מפעילות ספורטיבית כליל, אבל הרבה פעמים זה לא בדיוק נגמר כאן. לעתים, לרשלנות הרפואית השלכות חמורות אפילו יותר ויש מקרים בהם לא ניתן לעבוד ולהתפרנס ואפילו לתפקד באופן עצמאי, ולכן חשוב להקפיד למצות את מירב הזכויות שלכם במידה ונפגעתם גם אתם מרשלנות רפואית. פורום רשלנות רפואית של אתר lawtip ייתן לכם הרבה מאד מידע חשוב בסוגיות השונות הנוגעות לרשלנות רפואית ותוכלו ללמוד המון ממקרים דומים לשלכם. כדאי מאד להתחיל שם ולנסות להבין אם יש צעדים משפטיים שתוכלו לנקוט ואם כדאי לכם לעבור לשלב הבא של התייעצות עם אנשי מקצוע.

התייעצו עם רופא ספורט

כשאתם מרגישים מוכנים לחזור לשגרה, כדאי מאד לעשות את זה אך ורק בליווי של אנשי המקצוע שיבטיחו שלא תתקיים פגיעה חמורה אף יותר. רופא ספורט יוכל לבדוק אתכם באופן פרטני ולתת המלצות חשובות שמתאימות למקרה שלכם וזה בהחלט צעד בטוח אם רוצים לחזור לאימון גופני בצורה בטוחה. אם החלטתם שלא לגשת לרופא ספורט, שווה לגשת בכל מקרה לרופא המשפחה שלכם שיבדוק אתכם בטרם החזרה לאימונים.

חזרה הדרגתית בלבד

כך או כך, אנו ממליצים לחזור לאימונים בצורה הדרגתית ולא בבת אחת, מה שבהחלט עשוי לגרום לכם לפגיעה חמורה יותר. אם הייתם רגילים לרוץ בכל אימון 10 קילומטרים ויותר, אנו ממליצים להתחיל עם הליכות או לכל היותר ריצות קלות ל2-3 קילומטרים ולבחון איך אתם מרגישים לאחר מכן. עם הזמן אפשר להגביר את רמת הקושי, להעלות את יעילות האימונים ובעזרת התמדה ונחישות תוכלו גם לחזור לימי השיא.

החשיבות של הכנה מנטלית

ספורטאים רבים שרוצים לחזור להתאמן אחרי רשלנות רפואית ובכלל אחרי פציעה, שוכחים שבזמן בו הם לא התאמנו הכושר הגופני ירד וזה משהו שבהחלט יכול להביא לפגיעה במוטיבציה ולאימון ראשון מאכזב ביותר. לכן, אחד הדברים החשובים ביותר שצריך לעשות כבר מהשלב הראשון הוא הכנה מנטלית מקיפה. הדגש הוא להבין ולהפנים כי לאחר הפציעה, הגוף לעולם לא יחזור להיות בדיוק כמו שהיה ולרכוש כלים שיאפשרו קבלה עצמית וסבלנות לכל אורך התהליך. יש אנשים שמצליחים לעשות זאת בעצמם, אבל הרבה פעמים נדרשת עזרה מנטלית חיצונית לצורך עמידה ביעדים ומוטיבציה גבוהה מקואוצ'רים או מאמני כושר לפני שיוצאים לדרך.

בשורה התחתונה, אל תתייאשו וזכרו שניתן לחזור לשגרת אימונים גם לאחר פציעה או רשלנות רפואית. היוועצו ברופא שלכם ובגורמים מוסמכים נוספים כדי לבנות סרגל אימונים נכון ואל תשכחו להתייחס גם להיבטים המשפטיים השונים. עם הזמן תראו שניתן בהחלט לחזור לשגרה בצורה טובה ובריאה. בהצלחה!

נגישות
גלילה לראש העמוד